İtalyada Burslu Eğitim

İtalyada Eğitim

Lisans derecesi – İtalya’da lisans derecesi almak için 12 yıllık bir lise eğitimi gereklidir. Azerbaycanlı öğrenciler, 12 yıllık tam zamanlı eğitim için 11 yıllık bir sertifika ve 1 yıllık ek bir mesleki, kolej veya yüksek öğrenim sertifikası sunmalıdır. Lisans derecesi için başvururken, sadece bir öğrencinin 12 yıllık lise diploması değerlendirilir.

Yüksek Lisans derecesi – Lisans derecesine sahip öğrenciler İtalya’da yüksek lisans derecesi için başvurabilirler. Bir yüksek lisans derecesi için başvururken, öğrencinin lisans derecesi veya dersinin uygunluğuna dikkat edilir.

Doktora – İtalya’da doktora yapmak için tam bir lisans veya yüksek lisans derecesine sahip olmanız gerekir. Doktora için başvururken, öğrencinin lisans, yüksek lisans veya derslerinin uygunluğuna dikkat edilir.

Eğitim genellikle İngilizce ve İtalyanca olarak yapılır.Öğrenci dil becerilerini seçmekte özgürdür.

İtalya’da Burs Eğitimi

İtalya’da burslu eğitim almanın temel koşulu küçük bir aile gelir bütçesi olmasıdır ve burs sadece aile gelir bütçesine göre belirlenir. İtalya’da burslu öğrenciler üniversite harcından muaftır ve bazı avantajlardan yararlanırlar. Burslu öğrenciler de yurda başvurmakta serbesttir.

İtalyada Burslu Eğitim

Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora’ya  GPA 70+ ve IELTS 5+ (ielts ile veya olmadan – eğitimi ingilizce olanlar) başvura bilirler.

Hizmetlerimiz:

– Üniversiteye giriş – sınavsız / ücretsiz eğitim.
– Burs – yıllık 5174 Euro + Yurt.
– Bir motivasyon mektubu yazmak, referans.
– Vize desteği / Danışmanlık
– Üniversite kaydı / Permesso alımı (ikamet izni);

Not: İtalya’da bir öğrencinin haftada 20 saat çalışmasına izin verilir.

Eğitim İngilizce ve İtalyanca ders olarak öğretilir.

Şirketimiz İtalya’da üniversiteye giriş, ücretsiz eğitim ve burslar için vize desteği konusunda yardımcı olabilir.

Bağla